Ara
Yeni Başlık  Cevap Yaz
İş Sağlığı Ve Güvenliği           (gösterim sayısı: 1.146)
(+0) (-0)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[resthit4]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 19.11.2016
İleti Sayısı: 196
Şehir: Gizli
Durum: Çevrimdışı

E-Posta Gönder
Özel ileti GönderKonu Tarihi: 11.01.2017- 15:26


İşin yapılması esnasında iş yerinin fiziki durumu sebebiyle çalışan işçinin maruz kaldığı sağlık sorunları ve meslekten doğan risklerin ortadan kaldırılmasına veya mümkün olan derecede azaltılmasına yönelik yapılan faaliyetlere iş sağlığı ve güvenliği denir. Bir iş yerinin gerçekleştirdiği faaliyetlerden etkilenen insanların tümü [ Bağlantıları görmek için üye ol veya giriş yap ] kapsamındadır.
İş yerinde bulunan işçilerin sağlık durumlarını ve iş yerinde doğabilecek iş kazası ve meslek hastalıkları gibi risklere karşı gerekli tedbiri almayı, bu hususta yasaların ve yönetmeliklerin ön gördüğü şekilde araç-gereç ve teçhizatı bulundurmayı ve bunların uygulanmasında iş verene sorumluluk yüklerken işçinin de öngörülen tedbirleri alarak usul ve şartlara uyması konusunda tam bir irade bildiren kavramlar bütünüdür.
Büyüyen sanayileşme ve teknolojik gelişmelerin ilerlemesiyle doğru orantılı olarak özellikle iş yerlerinde aktif çalışan işçilerin maruz kaldıkları sağlık ve [ Bağlantıları görmek için üye ol veya giriş yap ] gibi konularda ortaya çıkan sorunların minimize edilmesi adına atılan faaliyetleri ve bu sisteme üye iş yerlerini [ Bağlantıları görmek için üye ol veya giriş yap ] üzerinden takip edebilirsiniz.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Temel Amacı
Türkiye’de bir çok yasa ile korunan ve iş sağlığı ve güvenliğinin temel amacı iş yerinde işlerin yürütülmesi esnasında olabilecek tehlikelerden ve sağlığa zarar verebilecek şart ve ortamlardan çalışanı koru**** daha insani ve çalışılabilir bir iş ortamı meydana getirmektir. İşçi ve iş veren olmak üzere iki tarafında üzerlerine düşen sorumluluğu tam anlamıyla yerine getirmeleri daha sağlıklı ve kazalardan uzak iş yeri profilini oluşturmaktadır.Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör İş sağlığı ve iş güvenliği hizmetleri nullsix 0 652 06.05.2017- 19:18
Konu Klasör İş sağlığı ve iş güvenliği firması nullsix 0 45 23.04.2018- 16:14
Konu Klasör Yönetim Akademisi Osgb - Bursa İş Sağlığı ve İş Güvenliği fikirproje 0 1459 26.12.2016- 13:09
Konu Klasör İş Yeri Güvenliği palmiye 0 43 23.04.2018- 15:20
Etiketler   İş,   Sağlığı,   Güvenliği