Ara
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Dershane bayiliği almak           (gösterim sayısı: 4)
(+0) (-0)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[teribogart]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 24.06.2018
İleti Sayısı: 1
Şehir: Gizli
Durum: Çevrimdışı

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti GönderKonu Tarihi: 24.06.2018- 11:32


Okul öncesi eğitimden alternatif eğitim merkezlerine, kolejlerden dil kurslarına ve dershanelere kadar birçok kurumun bulunduğu eğitim sektörü her geçen gün büyümektedir. Dershane sisteminde meydana gelen değişimlerden dolayı özel okullarda eğitim gören öğrencilerin sayısının üç katına çıkması beklenmektedir. Bu eğitim sektörünün büyüyecek olması ile sektördeki öncü eğitim kurumları [ Bağlantıları görmek için üye ol veya giriş yap ] vererek bu pastadan kendi payını almaya çalışmaktadır. Yapılan araştırmalara göre 30 adet farklı eğitim kurumu 2015 yılının sonuna kadar 750 adet yeni şube açmaya hazırlanmaktadır.

Eğitim sistemindeki bu büyüme de girişimci kişilerin dikkatini çekmiştir. Yeni açılacak olan 750 adet yeni şube için franchising sistemi kullanılacak. Yeni bir iş fikirleri arayan girişimciler için bu kurumlardan franchise almak çok iyi bir yatırım olacaktır. Özel okul, dil okulu, anaokulu ve alternatif eğitim kurumları bu sistemle büyümeyi düşünmektedir.

Yeni girişimciler dil okulu bayiliği ya da dershane bayiliği almak isteseler de bazı şartları yerine getirirken, belli meblağlar da ödemek mecburiyetinde olacaklardır. Dershane sisteminin değişmesiyle öğretim içinde %4,5 olan özel okul payının ikiye katlanması beklenmektedir. Bu sebeple de özel eğitim alanındaki markaların yeni okullar açması kaçınılmazdır. Genellikle Anadolu Lisesi olarak açılan okullar son dönemde sağlık meslek lisesi olarak da açılmaya başladı. Fakat önümüzdeki senelerde bu tarz eğitim kurumlarının yerine kolejlerin ve özel anaokullarının açılması beklenmektedir. Sektördeki öncü markalarda franchising ile yeni okullarını açmaya başlamışlardır. Bir anaokulu ya da dil okulunun açılması için gereken franchising bedeli 18 bin TL civarında bir fiyatlardan başlamaktadır. Sonrasında yapılacak olan okulun toplam bedeli ise sunduğu imkânlar, kapasite ve eğitim seviyesi gibi etmenler dâhilinde 15 milyon TL gibi fiyatlara ulaşabiliyor.

Uzun süredir dershane olarak eğitim veren kurumlarda değişim sebebiyle kolejlere dönüşme çabasındalar. Fakat bu kolay bir iş gibi gözükmüyor. Dershane alanındaki öncü markaların sahip olduğu çok sayıdaki dershanenin tam****n koleje dönüştürülmesi uzak bir ihtimal olarak görülebilir. Bu markalarda birçoğunu kapatmak zorunda kalacakları dershaneleri, kendi franchising sistemleriyle olabildiğince koleje dönüştürmeye çalışacak. kaynak: [ Bağlantıları görmek için üye ol veya giriş yap ]<a href="https://www.myfikirler.org/tag/kobi-destek">kobi destek</a>
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör DNP satın almak isterseniz tıklayın! nullsix 0 424 05.02.2018- 17:04
Konu Klasör Joypara Almak İçin En kolay Yol Oyunparam.com! Superisi 0 38 23.05.2018- 09:30
Konu Klasör Bayan cüzdan satın almak mı istemiştiniz? nullsix 0 498 27.12.2017- 20:27
Konu Klasör SOSYAL MEDYA TAKIPCI SATIN ALMAK ciroker 2 505 04.11.2017- 04:03
Konu Klasör mobil ödeme ile paykwik almak istiyorum farkmzolsn 0 1575 24.11.2016- 22:04
Etiketler   Dershane,   bayiliği,   almak